Vítám vás na mých stránkách o sklípkanech

Něco o mé osobě:

  jmenuji se Tomáš Jeřábek, žiji od narození v Ústí nad Labem a sklípkany se zabývám od roku 1987. Chov bezobratlých živočichů je mým celoživotním koníčkem. Prvního pavouka jsem si dovezl z dovolené na Kubě právě v roce 1987. Po revoluci bylo možné navštěvovat terarijní burzy v zahraničí a začít budovat svou sbírku. Přelomem mého chovatelství byl březen 1991, kdy jsem odlíhl první mláďata sklípkanů. Byl to druh Brachypelma albopilosa. Do současnosti se mi podařilo rozmnožit 98 druhů sklípkanů pozemních, stromových i žijících pod zemí. Od roku 1992 pravidelně jezdím jako prodejce na Živou  exotiku pořádanou v Praze panem Čuříkem.

 Další významnou etapu mého chovatelství odstartoval říjen 2004, kdy jsem navázal úzkou spolupráci s katedrou biologie University Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Konkrétně s bývalým vedoucím katedry biologie doc. RNDr. Jaromírem Hajerem CSc. který se studiem pavouků zabývá na vědecké úrovni. Z jeho iniciativy vznikla první výstava Pestrý svět sklípkanů. Expozice se konala v prostředí skleníků tropických rostlin katedry biologie.

 Následovaly výstavy v letech 2005, 2007 a zatím poslední v roce 2009 na které jsem již vystavoval přes sto druhů dospělých samic sklípkanů.

 Tyto akce značně zpopularizovaly mé "chlupaté mazlíčky" a přitáhly k chovu pavouků mnoho dalších nadšenců. K tomu přispěl i značný zájem médií-TV Nova, ČT 1 a množství novinových periodik. Poslední výstavu si prohlédlo téměř 6 000 návštěvníků.

 Jsem velmi rád, že z kdysi tajemného a předsudky opředeného koníčka se stala společenská záležitost obrovského množství příznivců.

 Na svých stránkách se pokusím přispět k dalšímu poznávání podivuhodného světa těchto krásných, nenáročných a neuvěřitelně vývojově úspěšných živočichů.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode